Frederiksberg

Kontakt os

FrederiksbergLIV

Gl. Kongevej 60, 16., 1850 Frederiksberg C

Tlf. 33 88 88 88

Mail Annoncer | ann@frederiksbergliv.dk

Mail Redaktion | redaktion@frederiksbergliv.dk

REDAKTION:

Debatindlæg og pressemeddelelser sendes til: redaktion@frederiksbergliv.dk

Journalist Bo Børresen | Tlf. 61 30 25 00 | bo@frederiksbergliv.dk

Journalist Julie Stougaard Jørgensen | Tlf. 25 30 71 21 | julie@frederiksbergliv.dk

Digital redaktør Simon Reenberg | Tlf. 28 83 46 07 | simon@frederiksbergliv.dk

Chefredaktør Jesper Gisli | Tlf. 30 50 48 16 | jesper@frederiksbergliv.dk

ANNONCER:

Medierådgiver Hanne Krogh | Tlf. 27 64 86 84 | hak@jfmedier.dk

Medierådgiver Casper Fonberg | Tlf. 41 43 02 06 | caf@jfmedier.dk

Medieansvarlig Pia Tappe | Tlf. 23 81 38 88 | pit@jfmedier.dk

Kommerciel chef Dennis Rasmussen | Tlf. 28 89 23 00 | denra@jfmedier.dk

PRIVAT- OG TILLYKKE-ANNONCER:

Tlf. 63 45 22 77 | servicecenter@jfmedier.dk

DØDSANNONCER OG TAKSIGELSER:

Tlf. 79 12 47 00 | afdode@jfmedier.dk

INSTAGRAM ANBEFALINGSUNIVERS / @byens_bedste_liv:

Journalist Sine Bindslev Caspersen | Tlf. 25 45 46 95 | sine@kobenhavnliv.dk

EVENT- OG ARRANGEMENTREDAKTIONEN:

Eventjournalist Malue Henriksen | Tlf. 25 45 66 53 | malue@kobenhavnliv.dk

Debat

Skolestart: 37 familieformer er andet end bare ’mor og far’

Frederiksberg

Onsdagens coronatal: 1284 nye smittede - flest siden slutningen af maj

Forsiden netop nu
Byliv

Ny langøret beboer: Hare har slået sig ned i Lindevangsparken

Byliv

Haps haps: Rullende pizzeria er rykket ind på fornem adresse

Debat

Det er ikke kun bilister, der kører vanvittigt

Byens Bedste Liv

Det bugner med bagere i hovedstadens gader

Byliv

Isnende lækkerier: Fem issteder på Frederiksberg, som du bør lægge vejen forbi

Byliv

Sådan bruger vi Frederiksberg om sommeren

Byliv

Ny fisk i farvandet: Nu kan du få lækker seafood på Smallegade

Klumme

Fra postnummer til identitet

Kultur

Charlottes drøm om udeservering på Bartof Station er knust: - Det betyder, at vi vil være nødt til at lukke

Klumme

I Frederik VIs kølvand – bådfarten i Frederiksberg Have

Byliv

Nu bliver det lynende hurtigt at lade bilen op på Frederiksberg