Frederiksberg

Kontakt os

FrederiksbergLIV

Gl. Kongevej 60, 16., 1850 Frederiksberg C

Tlf. 33 88 88 88

Mail Annoncer | ann@frederiksbergliv.dk

Mail Redaktion | redaktion@frederiksbergliv.dk

REDAKTION:

Debatindlæg og pressemeddelelser sendes til: redaktion@frederiksbergliv.dk

Journalist Bo Børresen | Tlf. 61 30 25 00 | bo@frederiksbergliv.dk

Journalist Julie Stougaard Jørgensen | Tlf. 25 30 71 21 | julie@frederiksbergliv.dk

Digital redaktør Simon Reenberg | Tlf. 28 83 46 07 | simon@frederiksbergliv.dk

Chefredaktør Jesper Gisli | Tlf. 30 50 48 16 | jesper@frederiksbergliv.dk

ANNONCER:

Medierådgiver Hanne Krogh | Tlf. 27 64 86 84 | hak@jfmedier.dk

Medierådgiver Casper Fonberg | Tlf. 41 43 02 06 | caf@jfmedier.dk

Medieansvarlig Pia Tappe | Tlf. 23 81 38 88 | pit@jfmedier.dk

Kommerciel chef Dennis Rasmussen | Tlf. 28 89 23 00 | denra@jfmedier.dk

PRIVAT- OG TILLYKKE-ANNONCER:

Tlf. 63 45 22 77 | servicecenter@jfmedier.dk

DØDSANNONCER OG TAKSIGELSER:

Tlf. 79 12 47 00 | afdode@jfmedier.dk

INSTAGRAM ANBEFALINGSUNIVERS / @byens_bedste_liv:

Journalist Sine Bindslev Caspersen | Tlf. 25 45 46 95 | sine@kobenhavnliv.dk

EVENT- OG ARRANGEMENTREDAKTIONEN:

Eventjournalist Malue Henriksen | Tlf. 25 45 66 53 | malue@kobenhavnliv.dk

Forsiden netop nu
Børn

Vuggestue lever i støjhelvede: - Vi kan ikke føre en samtale indenfor, selvom dørene er lukkede

Alarm 112

Anklage: Beruset hjemmehjælper svigtede iltpatient

Kultur

Forfatter Anders Bodelsen er død

Debat

Hvorfor bruger kommunen penge på løberuter i stedet for vores sikkerhed?

Debat

Narko på Frederiksberg – hvor stort er problemet?

Debat

Er Enhedslistens mulige indflydelse virkelig K's eneste våben i valgkampen?

Debat

Konservative bør forholde sig til virkeligheden i daginstitutionerne

Byliv

Ny café åbner på kendt hjørne: Her kan du få en bid af livet på landet

Debat

Kære konservative: Fortæl hvad I vil gøre for borgerne frem for skræmmekampagner

112

Mistænkelig adfærd vakte opsigt: To anholdt for heroin-salg på Frederiksberg

Nyhed

Nyt medie på Frederiksberg ser dagens lys

Kultur

Nu åbner STORM – Danmarks første museum for humor og satire